Parkingi

Parkingi lotnisko Rzeszów Jasionka

parkingi lotnisko rzeszów jasionkaPort lotniczy Rzeszów Jasionka jest zlokalizowany około 10 kilometrów na północ od centrum miasta. W jego pobliżu przebiega autostrada A4 oraz droga ekspresowa S19. Chcąc dojechać do lotniska w Jasionce wystarczy zjechać z autostrady A4 na węźle Rzeszów Północ, Rzeszów Wschód lub na oddanym do użytku w 2014 roku węźle Rzeszów Jasionka. Jeśli planujemy dojazd do lotniska korzystając z komunikacji miejskiej, możemy skorzystać z linii 51 lub 53. Obydwie kursują przez centrum miasta, zatrzymując się na najpopularniejszych przystankach (Plac Wolności, ul. Piłsudskiego, Lubelska).

Wszystkich pasażerów planujących podróż samolotem z międzynarodowego portu lotniczego Rzeszów Jasionka z pewnością zainteresują informacje związane z parkingami na lotnisku. Dzięki naszej stronie internetowej szybko dowiesz się gdzie można zostawić samochód, gdzie znajdują się parkingi, na których można zostawić auto na czas podróży.

Port lotniczy Rzeszów Jasionka dysponuje jednym parkingiem dostępnym dla samochodów osobowych oraz autobusów. Znajduje się on po północnej stronie nowego terminala pasażerskiego. Może pomieścić do 650 samochodów, a najważniejszą dla podróżnych informacją jest to, że jest on bezpłatny. Parking został podzielony na strefy przeznaczone dla samochodów inwalidzkich oraz wypożyczalni. Oprócz tego znajdują się tam także zatoki postojowe (dla autobusów, busów, taksówek) oraz zatoki awaryjne i miejsca w których maksymalny czas postoju wynosi jedną minutę.

W pobliżu lotniska Rzeszów Jasionka znajduje się także kilka prywatnych, strzeżonych parkingów, na których postój jest płatny. Koszt parkowania zależy od danego parkingu i czasu postoju. Najczęściej waha się w granicach 25 złotych za dobę.