Rzeszów – Rzym

Połączenia lotnicze na trasie Rzeszów – Rzym

Podróżni mogą w dzisiejszych czasach dostać się z lotniska w podrzeszowskiej Jasionce do Rzymu. Wystarczy wyszukać odpowiednie połączenie lotnicze. Po wykonaniu takiej czynności dowiedzą się oni, że istnieje szereg linii lotniczych, które świadczą usługi na trasie Rzeszów – Rzym.

Wśród nich są również tak bardzo znane i poważane, jak Polskie Linie Lotnicze „LOT”, Lufthansa, Austrian Airlines, Germanwings. By dostać się na rzymskie lotnisko Fiumicino z Rzeszowa samolotem, musimy się jednak przygotować na przymusowe przesiadki. Rzeszów nie posiada jeszcze niestety bezpośredniego połączenia lotniczego z Rzymem.

Sytuacja ta pociąga za sobą konieczność czekania na kolejne loty na szeregu europejskich lotnisk. Stąd tak bardzo rozpięty wykres czasu oczekiwania na przesiadkę – lot może trwać około 4 godziny bądź wydłużyć się po dodaniu czasu oczekiwania do nawet 27 . Na jakich lotniskach możemy oczekiwać na przesiadki do lub z Rzymu? Jest ich kilka, np. Międzynarodowy Port Lotniczy we Frankfurcie – Frankfurt International Airport w Niemczech, Wiedeń Schwechat w Austrii, Warszawa Okęcie, Berlin Tegel w Niemczech, Lotnisko w Monachium w Niemczech imienia Franza Josefa Straussa.

Port Lotniczy Fiumicino w Rzymie nosi imię Leonarda da Vinciego (Aeroporto „Leonardo da Vinci” di Roma-Fiumicino).  Ten międzynarodowy port lotniczy położony jest około 30 kilometrów od serca miasta. Jest największym tego typu obiektem we Włoszech. Narodowe linie lotnicze Alitalia mają tam swój główny hub.

Lotnisko im. Leonarda da Vinciego w Rzymie może się pochwalić bardzo licznymi połączeniami lotniczymi z całym światem. Posiada aż 4 terminale: A, AA, B i C. Na każdym z nich zatrzymują się inne linie lotnicze, w tym również te, które przybywają z Rzeszowa.

Dojazd na lotnisko Fiumicino jest bardzo łatwy dzięki nowoczesnej autostradzie A91. Ponadto doprowadzono tu również bardzo przydatną linię kolejową Leonardo Express, która kursuje stąd na stację kolejową w Rzymie Termini.